Fue Tekniği , sacların ense bölgesinden teker teker çıkarılması ve yeni yerlerine yerleştirilmesi işlemidir. Nakledilecek foliküler üniteler saçlı deriden tek tek özel bir aletle alınır ve kökler yeni yerlerine 2 saat içinde yerleştirilir.

Fue Tekniği
FUE tekniğinin avantajı nedir
Yöntemin en büyük avantajı teker teker çıkarılan köklerin yerlerinin iyileşme sonrasında girişimin bir iz bırakmamasıdır. FUE tekniğinde köklerin alındığı yerler 36-48 saat içerisinde iyileşmesini tamamlar. Herhangi bir iz bırakmadığı için bu teknikle ekilmiş saçların, çok kısa tutularak da kullanılması mümkün olur.

Uygun bir aday mıyım?
Diğer tüm saç cerrahisi girişim tekniklerinde olduğu gibi FUE yönteminde de kliniğimize gelen misafirin saç nakline uygun olup olmadığı detaylı bir analiz ile araştırılır. Öncelikle saç dökülmesine sebep olan genetik dışı faktörlerin kan testi ile sorgulanması gerekir. Testler bir sorun olmadığını gösteriyorsa verici alan muayenesi yapılır. Muayene sonucunda saç dökülmesi tipinin ekime uygun olduğu ve adayda yeterli kök olduğu tespit edilmesi durumunda misafirimize, doktorunun zaman planına uyacak bir şekilde girişim randevusu verilir.

Nasıl Yapılır?
Yapılacağı günün sabahında verici alandan köklerin toplanmasını kolaylaştırmak adına bu bölge tıraş edilir. Tıraş tamamlandıktan sonra uzman tarafından lokal anestezi uygular. Böylece girişim sırasında hiçbir ağrı sızı duyulmaz. Birinci aşamada kökler toplanır, saçlanması istenen bölgeye çok ince kanallar açılır ve kalıcı kökler bu kanalların içine yerleştirilir.

İyileşme sürecim nasıl olur?
Operasyon sonrasında ekim yapılan alanda kabuklanmalar meydana gelir. İlk iki gün saç ekimi yapılan ve alınan bölgenin iyileşme sürecidir. Bu süreçte önerilenler dışında herhangi bir şey yapmaya gerek yoktur. Üçüncü gün ise tarif edilen şekilde saç bakımı ve yıkaması yapılmalıdır. Yaklaşık on gün sonra saç ekimi yapılan ve alınan bölgelerin yıkanmaları sonucunda bölgedeki kabuklar dökülmeye başlar. On beş gün sonra her iki bölgenin iyileşme süreci tamamlanmış ve herhangi bir iz kalmamış olacaktır. Üç hafta sonra ekilen saçların % 60 -70’i dökülmektedir. Sekiz ile on iki hafta sonunda ekim yapılıp dökülen saçlar yeniden uzamaya başlar ve bu süreç bir yıl kadar daha devam eder.

Sonucu ne zaman görürüm?
Saç ekiminden sonra iki ile altı hafta içinde ekilen saçların büyük kısmı dökülür. Ancak saç kökleri deri altında kalır. Ekimden yaklaşık on hafta sonra mevcut saç köklerinden yeni saçlar uzamaya başlar.
Saç ekiminden sekiz ile on iki ay sonrası saç ekimin sonucunu değerlendirmek için en uygun zamandır. Saçlar ilk çıkmaya başladığı zamandan bu tarihe kadar giderek kalınlaşır ve ensedeki saçların kalınlığına yaklaşır. Ekim yapılan saçlar özel bakım gerektirmez. Kestirme, yıkama, şekil verme, boya gibi uygulamalar rahatlıkla yapılır. Aynı zamanda ekim yapılan saçlar dökülmemeye kodlanmıştır ve ömür boyu sizinle yaşarlar.


İLETİŞİM;

+90 533 021 79 81

SOSYAL MEDYA;

 WhatsApp      İnstagram

   Facebook      E-Mail