DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implant) tekniği ile yapılan saç ekiminin en önemli avantajı dikiş, iz ve kesi gerektirmemesidir. Bu tekniğin amacı ense kısmından ekilmek üzere alınan greftlerin dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirgeyerek daha sağlıklı ve güçlü olmalarını sağlamaktır.
Donör bölgeden ekilmek için alınan greftler için, saçların ekileceği bölgelere herhangi bir kanal açılmaz ve saç kökleri kullanılan özel uçlar ile direkt olarak ekilir.
Bu yöntem ile yapılan saç ekimi nin en önemli özelliği, ekilmek üzere alınan Greft’lerin dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirgeyerek daha sağlıklı ve güçlü olmalarını sağlamaktır. Saçların ekileceği bölgelere herhangi bir delik açılmaz ve saç kökleri özel uçlarla direkt olarak saç derinize ağrısız ve acısız olarak yerleştirilir. Dhi tekniği ise ekim işleminin tek tek olarak yapıldığı bir teknik olarak tarif edilebilir.
Dhi tekniğinde kesi yapılmaz. Çok ince bir iğne aracılığı ile saçın doğal çıkış açısına uygun bir şekilde tek tek yuvarlak doğal kanallar oluşturarak saç ekimi işlemi yapılır. Özel iğneler sayesinde daha sık aralıklarla greftler ardı ardına istenilen sıklıkta yerleştirilebilir.

Dhi tekniği ile saç ekim işleminin avantajları
Bu tekniğin başlıca avantajı sağladığı yoğunluktur. Sağladığı yoğunluk santimetre kare başına 40 – 60 greft olmak üzere şerit yanal kesi tekniğinin iki katı kadardır. Bu yoğunluk dökülen bölgede müthiş bir kaplama imkanı sunar.
Dhi saç ekimi tekniğinde kullanılan ince uçlu iğneler sayesinde herhangi bir yara izi oluşma riskini en düşük orana indirir.
Teker teker uygulanması gereken çok hassas bir teknik olduğu için bu tekniğin kullanıldığı saç ekim merkezlerinde alanında uzman ve son derece başarılı bir ekip görev alır.
Dhi tekniği ile saç ekim işleminde yapılan saç tasarımı en doğal ve en başarılı sonuçlara ulaşır. Doğal saça en yakın, yara izi riski düşük, saç yoğunluğu daha sık, özel iğneler sayesinde iyileşme hızı çok yüksek, en yeni saç ekim tekniğidir.


İLETİŞİM;

+90 533 021 79 81

SOSYAL MEDYA;

 WhatsApp      İnstagram

   Facebook      E-Mail